Programme


Line Up 2017

MainSplash stage


Thursday, 20.7.

22:00-23:15 ONE DREAD (HR)
23:30-00:45 FAKOFBOLAN (HR)
01:00-02:30 CITIZEN FISH (UK)
02:45-04:00 AUTONOMADS (UK)

Friday, 21.7.

21:30-22:45 BLACK STAR DUB COLLECTIVE (UK)
23:30-00:30 BAMWISE (HR)
00:45-02:15 VIBRONICS MEETS CONSCIOUS SOUNDS (UK)
02:30–04:00 PAPRIKA KORPS (PL)

Saturday, 22.7.

21:30-23:00 BRAIN HOLIDAYS (HR)
23:15-00:45 VIN GORDON & THE REAL ROCK BAND (JAM/UK)
00:01-02:30 CULTURE SHOCK (UK)
02:45-04:15 KILLO KILLO BANDA (SRB)

Sunday, 23.7.

21:30-22:45 WAITAPU (HR)
23:00-00:30 ILLBILLY HITEC (GER)
00:45-02:15 MAD PROFESSOR (UK)
02:30-04:00 PITCH BLACK (NZ)


DubSplash stage

Hosted – in SoundClash – by:
DIGITRON SOUND SYSTEM
WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
SEASPLASH SOUND SYSTEM


Thursday, 20.7.

21:00-23:00 GENETIK DUB (F)
23:00-01:00 DUBBING SUN (A)
01:00-02:00 RAT (PL)
02:00-04:00 RDH HI FI (F)
04:00-06:00 MELODUB SOUND SYSTEM (F)

Friday, 21.7.

21:00-22:30 DUB SETTLERS HI-FI (SK)
22:30-00:00 ROCKERS DUB MASTER (I)
00:00-01:30 LION’S DEN (F)
01:30-03:30 MUNGO’S HI FI – DJ set (UK)
03:30-06:00 DIGITRON (HR)

Saturday, 22.7.

21:00-22:30 CONSCIOUS YOUTH (UK)
22:30-00:00 KINETICAL MC X DJ DIAZ (A)
00:00-01:30 DUBBLE – live (HR)
01:30-03:30 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Future Dub Set) (D)
03:30-06:00 WARRIOR CHARGE (I)

Sunday, 23.7.

21:00-22:30 MY HELL JACKSON (SLO)
22:30-00:00 SHECO (HR)
00:00-01:30 STEREO BANANA (SRB)
01:30-03:30 FLECK (UK)
03:30-06:00 TRICKY D & JIN-SAN (Jungle Set) (HR)


ElektroSplash

Hosted by:
SEASPLASH SOUND SYSTEM
Visuals: SYRUP VISUALS


Thursday, 20.7.

powered by Bassive
23:00-01:00 DEEDS (A)
01:00-02:00 RAPTIX aka SCOOPED (live) (A)
02:00-04:00 GNISCHREW (A)
04:00-06:00 DCONE (A)

Friday, 21.7.

powered by Bassive & Untied
22:00-00:00 AUDI0PILLE (A)
00:00-02:00 207 (HR)
02:00-04:00 ISONOE (A)
04:00-06:00 Proove & Dega (HR)

Saturday, 22.7.

ElektroSplash pres. Noah’s Ballroom
22:00-00:00 TRICKY D – Heavy & Rare Funk Set (HR)
00:00-02:00 NOAH BALL (UK)
02:00-04:00 NOBODY b2b DAMASK (A)
04:00-06:00 BEBETTO (HR)

Sunday, 23.7.

powered by Bass Experience
23:00-01:00 Richo (HR)
01:00-03:00 ARBORETUM KOLEKTIV (HR)
03:00-05:00 Jan Becele (HR)


SoundSplash

Hosted by:
MUNCHIES SOUND SYSTEM


Thursday, 20.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 HOMEGROWN SOUND (HR)
02:00-04:00 MUNCHIES SOUND SYSTEM (HR)
04:00-06:00 ZENICAFARIA (BiH)

Friday, 21.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 SANDOKAN HI-FI (DE)
02:00-04:00 OHOROHO (SLO)
04:00-06:00 PETER PO$H (HR)

Saturday, 22.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 VIBRATIONS ADDICT (HR)
02:00-04:00 PULAP REGGAE STATION (HR)
04:00-06:00 BRADA SELECTA (HR)

Sunday, 23.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Punky-Reggae Set) (D)
02:00-04:00 FOREIGNERS EVERYWHERE (HR)
04:00-06:00 MUNCHIES SOUND SYSTEM (HR)
Special Guest


BeachSplash

Hosted by:
BOCA SOUND SYSTEM


Thursday, 20.7.

13:00-15:00 BOCA SOUND SYSTEM (HR)
15:00-17:00 MEFA (Slavonija Vibes Syndicate) (HR)
17:00-19:00 YVES TAQUET (B)
19:00-21:00 JIN-SAN (Reggae Set) (HR)

Friday, 21.7.

13:00-15:00 MONKEY TRAIN (CH)
15:00-17:00 SELECTRESS BEATROOT (A)
17:00-19:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Roots Set) (D)
19:00-21:00 BASS MATTERS (HR)

Saturday, 22.7.

13:00-15:00 LITTLE ŠUJA
15:00-17:00 COSMIC D (UK)
17:00-19:00 DCONE (A)
19:00-21:00 THIZZLA (A)

Sunday, 23.7.

13:00-15:00 DR. OBI feat. ANJA G (HR)
15:00-17:00 NATTY LOOP (A)
17:00-19:00 STEVE VIBRONICS (DJ set) (UK)
19:00-21:00 BOCA SOUND SYSTEM (HR)