Schedules for all Seasplash Festival stages are now complete!


To the recently announced schedule for the main festival stage, MainSplash, we’ve now added the schedules for the four other stages of the Seaslash Festival.

MainSplash stage


Thursday, 20.7.

22:00-23:15 ONE DREAD (HR)
23:30-00:45 FAKOFBOLAN (HR)
01:00-02:30 CITIZEN FISH (UK)
02:45-04:00 AUTONOMADS (UK)

Friday, 21.7.

21:30-22:45 BLACK STAR DUB COLLECTIVE (UK)
23:30-00:30 BAMWISE (HR)
00:45-02:15 VIBRONICS MEETS CONSCIOUS SOUNDS (UK)
02:30–04:00 PAPRIKA KORPS (PL)

Saturday, 22.7.

21:30-23:00 BRAIN HOLIDAYS (HR)
23:15-00:45 VIN GORDON & THE REAL ROCK BAND (JAM/UK)
00:01-02:30 CULTURE SHOCK (UK)
02:45-04:15 KILLO KILLO BANDA (SRB)

Sunday, 23.7.

21:30-22:45 WAITAPU (HR)
23:00-00:30 ILLBILLY HITEC (GER)
00:45-02:15 MAD PROFESSOR (UK)
02:30-04:00 PITCH BLACK (NZ)


DubSplash stage

Hosted – in SoundClash – by:
DIGITRON SOUND SYSTEM
WARRIOR CHARGE SOUND SYSTEM
SEASPLASH SOUND SYSTEM


Thursday, 20.7.

21:00-23:00 GENETIK DUB (F)
23:00-01:00 DUBBING SUN (A)
01:00-02:00 RAT (PL)
02:00-04:00 RDH HI FI (F)
04:00-06:00 MELODUB SOUND SYSTEM (F)

Friday, 21.7.

21:00-22:30 DUB SETTLERS HI-FI (SK)
22:30-00:00 ROCKERS DUB MASTER (I)
00:00-01:30 LION’S DEN (F)
01:30-03:30 MUNGO’S HI FI – DJ set (UK)
03:30-06:00 DIGITRON (HR)

Saturday, 22.7.

21:00-22:30 CONSCIOUS YOUTH (UK)
22:30-00:00 KINETICAL MC X DJ DIAZ (A)
00:00-01:30 DUBBLE – live (HR)
01:30-03:30 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Future Dub Set) (D)
03:30-06:00 WARRIOR CHARGE (I)

Sunday, 23.7.

21:00-22:30 MY HELL JACKSON (SLO)
22:30-00:00 SHECO (HR)
00:00-01:30 STEREO BANANA (SRB)
01:30-03:30 FLECK (UK)
03:30-06:00 TRICKY D & JIN-SAN (Jungle Set) (HR)


ElektroSplash

Hosted by:
SEASPLASH SOUND SYSTEM
Visuals: SYRUP VISUALS


Thursday, 20.7.

powered by Bassive
23:00-01:00 DEEDS (A)
01:00-02:00 RAPTIX aka SCOOPED (live) (A)
02:00-04:00 GNISCHREW (A)
04:00-06:00 DCONE (A)

Friday, 21.7.

powered by Bassive & Untied
22:00-00:00 AUDI0PILLE (A)
00:00-02:00 207 (HR)
02:00-04:00 ISONOE (A)
04:00-06:00 Proove & Dega (HR)

Saturday, 22.7.

ElektroSplash pres. Noah’s Ballroom
22:00-00:00 TRICKY D – Heavy & Rare Funk Set (HR)
00:00-02:00 NOAH BALL (UK)
02:00-04:00 NOBODY b2b DAMASK (A)
04:00-06:00 BEBETTO (HR)

Sunday, 23.7.

powered by Bass Experience
23:00-01:00 Richo (HR)
01:00-03:00 ARBORETUM KOLEKTIV (HR)
03:00-05:00 Jan Becele (HR)


SoundSplash

Hosted by:
MUNCHIES SOUND SYSTEM


Thursday, 20.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 HOMEGROWN SOUND (HR)
02:00-04:00 MUNCHIES SOUND SYSTEM (HR)
04:00-06:00 ZENICAFARIA (BiH)

Friday, 21.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 SANDOKAN HI-FI (DE)
02:00-04:00 OHOROHO (SLO)
04:00-06:00 PETER PO$H (HR)

Saturday, 22.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 VIBRATIONS ADDICT (HR)
02:00-04:00 PULAP REGGAE STATION (HR)
04:00-06:00 BRADA SELECTA (HR)

Sunday, 23.7.

22.00-00.00 intro by MUNCHIES SOUND (HR)
00:00-02:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Punky-Reggae Set) (D)
02:00-04:00 FOREIGNERS EVERYWHERE (HR)
04:00-06:00 MUNCHIES SOUND SYSTEM (HR)
Special Guest


BeachSplash

Hosted by:
BOCA SOUND SYSTEM


Thursday, 20.7.

13:00-15:00 BOCA SOUND SYSTEM (HR)
15:00-17:00 MEFA (Slavonija Vibes Syndicate) (HR)
17:00-19:00 YVES TAQUET (B)
19:00-21:00 JIN-SAN (Reggae Set) (HR)

Friday, 21.7.

13:00-15:00 MONKEY TRAIN (CH)
15:00-17:00 SELECTRESS BEATROOT (A)
17:00-19:00 ECHO BEACH LIFEFIDELITY (Roots Set) (D)
19:00-21:00 BASS MATTERS (HR)

Saturday, 22.7.

13:00-15:00 LITTLE ŠUJA
15:00-17:00 COSMIC D (UK)
17:00-19:00 DCONE (A)
19:00-21:00 THIZZLA (A)

Sunday, 23.7.

13:00-15:00 DR. OBI feat. ANJA G (HR)
15:00-17:00 NATTY LOOP (A)
17:00-19:00 STEVE VIBRONICS (DJ set) (UK)
19:00-21:00 BOCA SOUND SYSTEM (HR)